Albmedia.gif (202505 bytes)

Permbajtja

Udhetim ne media

Televizionet
Radiot
Shtypi i shkruar
Sateliti
Downloads
Albforumi
Media POLL


Duke filluar qe nga dt 09.08.04 Revista prestigjoze e perjavshme KULT do te jete dhe online me shkrimet dhe intervistat e saj me te mira, ekskluzivisht per  WWW.ALB-MEDIA.TK

kultlogo.gif (32237 bytes)

kultmadhe.gif (95377 bytes)

Lexoni ne Kult...

Nė treg numri i ri i revistės "Kult" - "Luftė identitetesh" nga Armand Trebicka. Intervistė ekskluzive - "Kam qenė gjithmonė kureshtar tė njoh Shqipėrinė", Gianni Morandi, miti i kėngės italiane flet ekskluzivisht pėr revistėn "Kult" - Si u arrit mė sė fundi tė organizohej nė Shqipėri, "Ndeshja e zemrės", tė ardhurat e sė cilės do tė shkojnė pėr fėmijėt nė nevojė. Ndjesitė dhe kurizoteti i kėngėtarit tė famshėm pėr tė njohur Shqipėrinė. Festa e Pezės - Vetėm revista "Kult" zbulon pėr ju tė gjitha surprizat e kėsaj feste tė madhe. Artet Pamore - Salloni Did Art: Ekspozitė e piktorit Ardian Isufi dhe e skulptorit Artan Peqini. Muzikė - Mbrėmje xhazi nė Tiranė, interpretojnė "Rosseana Vitro and her Trio". I ftuar formacioni i njohur "Tir Jazz Fest". Kinematografi - Tirana Film Festival - deri tani 341 kineastė nga e gjitha bota kanė dėrguar filmat e tyre pėr kėtė eveniment. Krijoni njė ndjesi ndryshe duke lexuar faqet e meditim - "Mbledhja " dhe "Me gjak tė ftohtė " nga Flora Nikolla, si dhe "Tė ndihesh pezull" nga Eva Idrizllari. Beli Cafi me "Avon" - sjell tendencėn e fundit tė parfumeve dhe manikyrit. Lexoni "Kult", pėr t'u informuar pėr gjithēka kulturore qė ndodh nė Tiranė dhe nė rrethe. Nė faqet e saj informohuni mbi surprizat qė ofron jeta e natės nė metropolin shqiptar por edhe pėr programet e televizioneve mė tė ndjekura. Ngrijeni nė Kult shijen tuaj duke lexuar "Kult".

kultvogel.gif (11364 bytes)

Lexoni ne Kult 56...

Interviste me Kantautorin Ardit Gjebrea. Nga Flora Nikolla dhe Kristi Pinderi

Silva Gunbardhi: “Kam lindur bashkė me kėngėn”. nga Kristi Pinderi

Njihuni me ekspozitat neper galerite shqiptare per javet ne vazhdim.

Evenimentet sportive shqiptare per javet ne vazhdim.

home.gif (1330 bytes)
S6AF.gif (7835 bytes)


 

WRESTLINGALB.gif (13655 bytes) 

About ALBMEDIA Copyright 2004 by S6T6N6. All rights reserved.